07 трав. 2018

"MAMA CARES" ЯК ТРЕТІЙ ПРОСТІР

"MAMA CARES" ЯК ТРЕТІЙ ПРОСТІР "MAMA CARES" ЯК ТРЕТІЙ ПРОСТІР

На питання "Яким має бути оптимальний простір, що допомагає навчанню?" шукали відповідь дослідники Велика Ідея. Big Idea.
Це питання, власне, рухало нашою командою під час створення Тренінг-центр "Mama Cares": якщо тебе щось не задовольняє - створюй свої, дієві ОСВІТНЬО-ПРОСТОРОВІ альтернативи.


За допомогою емпіричних наукових даних та практичного досвіду трьох проектів громадської організації «Інша Освіта», яка займається менеджментом освітніх форматів - Агенція освітніх та культурних івентів ІНШІ, простору холістичного навчання Хата-Майстерня та проекту Promprylad.Renovation, було зроблено аналіз інноваційних концепцій освітніх просторів.
За критеріями і результатами дослідження ми проаналізували освітній простір Тренінг-центру "Mama Cares", аби знати, що у ньому вже працює ефективно і що можна ще більше поліпшити.
РЕЗУЛЬТАТИ НАШОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
(у форматі теза+відповідь)
● "...аби максимізувати навчальний потенціал, простори мають бути відкритими, комфортними, освітленими та стимулювати візуально"
○ створення зручного та ефективного освітнього простору – мета команди тренінгового центру «Mama Cares», а саме - такого простору, де можна якісно втілювати інноваційні ідеї неформальної освіти, орієнтованої на практичний результат, який легко можна застосувати у професійному та особистому житті.
● "...критично важливо почуватися комфортно під час навчання. Це включає ергономічні меблі, невимушене денне світло, свіже повітря та добре продумані штучне світло і акустика. Якщо ж ми сидимо у некомфортному кріслі або нас відволікає яскравий промінь світла, то ми фокусуємося на джерелі дискомфорту, а не навчанні. Подразник, що відволікає, посилює стрес, а коли ми стресуємо — ми не навчаємося".
○ для комфортного навчання команда тренінг-центру «Mama Cares» потурбувалася про:
окремий комфортний навчальний поверх із якісним освітленням та комбінованою підсвіткою, який легко вміщує 30 людей
простір, який легко зонується і трансформується
гарний краєвид із вікон, який створює ефект відкритого простору
функціональний простір: на стіни можна кріпити ватмани, фотоекспозиції тощо
необхідне навчальне обладнання: проектор, екран, клікер, фліпчарт, акустика, перехідники, доступ до інтернету та wi-fi, канцелярське приладдя.
● "....Фізичні особливості простору та його ментальна безпека мають не менше значення, ніж тренінговий формат"
○ ми теж погоджуємося з твердженням, що освіта має бути комфортною для людини, тому фокусуємося на потребах учасників та завжди готуємо особливі вау-ефекти, зокрема в організації навчального поверху: приділяємо увагу малим дрібничкам - м'які подушки для сидіння на підлозі, прожектори з легким світлом для вечірніх кіл та театральних перфоменсів, домашнє молоко до кави та чаю, смаколики, ранкові медитації... У нас дозволено експериментувати з інтер'єром, створювати фотосушки та креативити, танцювати...
● "...Просто якщо місце навчання трохи ізольоване, то самі процеси, сама динаміка групи набагато краще протікає, група швидше проходить усі етапи, ніж якби це був офіс чи конференц-зала у місці. Це особливо корисно в умовах не зовсім високого сервісу, коли гості не мають усього потрібного, як у нас це було попервах. Бувало таке, що треба разом принести дрова або щось приготувати їсти, а такі речі дуже здружують. Немає зовнішніх відволікаючих факторів, і це дозволяє всім більше фокусуватися на темі та на навчанні", - це досвід "Хата-Майстерні", який суголосний з простором Тренінг-центр "Mama Cares".
○ Тренінговий центр «Mama Cares» знаходиться у затишному селі Кип'ячка, що в Миронівському районі Київської області. Дістатися до нас із Києва можна автомобілем/автобусом за 1,5-2 години. Село Кип'ячка знаходиться неподалік міста Кагарлик та міста Миронівка. Сільський колорит не залишає байдужим відвідувачів тренінгового центру, а комфортні умови проживання в 4-поверховому будинку перетворюються на дивовижну освітню пригоду.
Приємно усвідомлювати, що ідеї інноваційних освітніх просторів та резиденцій поширюються і примножуються
Тренінг-центр "Mama Cares" для багатьох став особливою геоміткою, за якою - пізнання дивовижної природи нашої країни, досвід втілення мрії про освітню резиденцію в життя сотні знайомств та реалізованих проектів соціальної дії.
БУТИ надихаючим простором для творчої синергії та освітніх заходів різного формату - завдання Тренінг-центр "Mama Cares".

Тренінг-центр "Mama Cares"

Тренінг-центр "Mama Cares"